Najúčinnejších 101 tipov v boji proti KORUNA KRÍZE!!!

101 típkov proti koruna kríze MIX

Denno denné posty o 7, 10, 12 naj… tipoch, radách ako zvládnuť krízu, recesiu, ma inšpirovali podeliť sa s vami o ten môj TIP. Odpusťte mi, že tých 100, často zmysluplných vynechám a pridám jeden. Taký súci, zo života. Vychádzajúci z potreby mať vedomie. Prečo som sa dostal sem, kde sa vlastne nachádzam a kam smerujem. Máte v tom jasno? V rozhovoroch s účastníkmi networkingov BEEP, podnikateľmi, prichádzame k záveru, že k tomu je potrebné mať dostatok informácií, relevantných. Recept, ktorý k tomu ponúkam? Komunikácia, zdieľanie skúseností, informácií o postupe, realizácii opatrení, zmien.

Doteraz napísané ste mohli čítať aj na LinkedIn-e. Čo sa dočítate len na tomto blogu, nasleduje:

Najprv kúsok zachytenia stavu medzi začiatkom marca a aprílom 2020. Po ideálne sa rozvíjajúcej ISTOTE trvalého rastu a udržateľného rozvoja konzumnej a spotrebnej navýsosť demokratickej a neskutočne liberálnej spoločnosti nám (rozumej hlasu ľudu, ktorý už dávno nikoho nezaujíma) oznámili zrušenie istôt.

ČO SA UDIALO? (článok sa venuje podnikateľskému prostrediu)

Najprv prebehol šok. (Intenzita, prejav, správanie… u každého inak, ale prekvapenie, že sa toto môže diať a nie je jasné, čo bude ďalej, to je šok) Potom sa prejavila panika. To neznamená histériu, ale snahu nájsť riešenie. Riešenie sa ťažko hľadá ak nemáte dobré informácie a to najmä o tom aké bude prostredie. Trebárs aj len o týždeň. Kupovať? Predávať? Znižovať náklady? Prepúšťať? Investovať? Vyrábať? Všetky otázky sa dajú zodpovedať ak máte vstupy. Nasleduje vytriezvenie. Postupne si zvykáme na prostredie, v ktorom nie je bežné osobné stretnutie, nie je isté aké podmienky budú zmenené o hodinu. Zapracovávame to do svojich plánov, do sféry akceptovateľného rizika. Ako kto. Nasleduje akcia. Aj sem sa niektorý prepracovali. Či dostatočne preskákali predchádzajúce fázy sa ukáže neskôr. Dĺžka trvania jednotlivých fáz je tiež rôzna a u niekoho môže byť ešte stále šok. Čo prináša akcia? Podľa toho aké sú vaše pudy.

ÚTEK, STRNULOSŤ, ÚTOK

U každého rozdielne, rôznorodo zmixovane, časovo postupne. Prečo o tom píšem? Na podporu vedomia. Vyjasnenie otázky KDE SA NACHÁDZAME. Následne vieme stanoviť cieľ, naplánovať k nemu cestu a zapojiť vôľu konať.

Zdieľanie informácií a skúseností s ľuďmi, podnikateľmi, s tými, ku ktorým máte dôveru, sa osvedčilo ako dobrý nástroj. Držím nám všetkým palce a koho to zaujalo, napíšte mi. Ď. MD

https://www.linkedin.com/posts/martin-drahos-43aab317_networkingbusiness-beepworldsk-pridtezazit-activity-6656426238393020416-e0AM